گالری نرده شیشه ای

نرده شیشه ای یکی از بهترین راه ها برای تامین ایمنی در فضای داخلی ساختمان میباشد. همچنین زیبایی خاصی در  این نوع نرده وجود دارد که باعث می شود به فضای راه پله ها روح تازه ای بخشد, همچنین ادغام نرده ی شیشه ای همراه با نرده استیل علاوه بر زیبایی بیشتر, ظرافت و استحکام را بالاتر می برد.

ترکیب دو نوع نرده ی شیشه ای به همراه نرده استیل برای هر نوع محیطی مناسب است چون که ماندگاری این زیبایی برای ساکنین هر محیط و ساختمانی اهمیت داشته و با توجه به این که ترکیب این دو نوع نرده طراحی زیبایی داشته بلکه در اثر خوردگی دچار آسیب نمی شوند و به راحتی قابل تمیز کردن است بنابراین با توجه به دو عنصر زیبایی و بهینه بودن نرده شیشه ای ارزش سرمایه گذاری را در هر نوع فضا و محیطی دارد.

انواع نرده ی شیشه ای

مدل هایی که برای نرده های شیشه ای استفاده می شوند در دو مدل تمام شیشه ای و ترکیبی عرضه می شوند. در مدل تمام شیشه ای که از دو عدد شیشه که از سکوریت و لمینت ۸ میلی متری می باشند ساخته می شوند که از ایمنی و استحکام بالای برخوردار بوده اند و در طرح نوری, روکار (در این مدل که جهت ایجاد حفاظ و جان پناه ساخته می شوند و شیشه های بکار رفته در آن ها دو لایه بوده و با لمینت و سکوریت تولید شده اند که امنیت و استاندارد لازم برای استفاده در مناطق مختلف را تامین کنند, که از پروفیل های با جنس آلومینیومی و استفاده از آلیاژ های مقاوم ساخته شده اند و در طرح های متنوعی تولید و عرضه می شوند) , اسپیگت و … تولید می شوند. در مدل ترکیبی که به نسبت هزینه ای در مقایسه با مدل تمام شیشه ای کمتر بوده و ضخامت شیشه در آن ها از ۱۰ میلی متر بوده و سکوریت شده هستند.

این نوع نرده از ساده ترین مدل در نوع نرده های ساختمانی بوده که امروزه تنوع زیادی داشته و به دلیل به کار رفتن شیشه در آن ها که موجب روشن بودن فضا و زیبایی در دکوراسیون می شود مورد استفاده زیادی گرفته که در ذیل به انواع هر کدام مختصرا می پردازیم

شرح انواع نرده ی شیشه ای :

  • نرده های شیشه ای با پایه مهار کننده : در این مدل که تشکیل شده از شیشه سکوریت و لمینت که شیشه به کار رفته در آن ضخامت های ۵ – ۸ و ۱۰ میلیمتر می باشد. پایه های استفاده شده از نرده شیشه ای از جنس آهن, آلمینیوم و استیل هستند که توسط یراق بستنی شیشه را مهار میکند. برای متصل کردن این پایه ها به هم از هندریلی که می تواند از جنس چوب یا استیل و در مواقعی آلومینیوم بوده استفاده کرد.
  • نرده های شیشه ای با پایه نگهدارنده : در این نوع مدل که از شیشه سکوریت و لمینت در آن به کار رفته و ضخامت شیشه در آن از ۱۰ میلیمتر تا ۲۰ میلیمتر بوده, برای ساختن این مدل که به شکل یو بوده با استفاده از پایه نگهدارنده شیشه ای که ارتفاعی حدود ۱۵ الی ۲۵ سانتی متر داشته استفاده می شود و این پایه نگهدارنده که به ساختمان وصل و ثابت شده برای مهار این شیشه در نظر گرفته می شود.
  • نرده های شیشه ای تمام شیشه : این مدل نرده نیز از شیشه سکوریت و لمینیتی که ضخامت آن ها از ۱۸ تا ۲۰ میلیمتر بوده و پایه و هندریل در این مدل از شیشه بوده. در مدل نرده شیشه ای تمام شیشه برای مهار آن از قطعه ی فیکسچر که از کنار پله یا بالکن به ساختمان متصل بوده استفاده میشود.
  • نرده های شیشه ای پله ای : استاندارد ارتفاع این مدل از ۸۵ سانتیمتر تا ۹۵ سانتیمتر بوده و در بکارگیری آن از سکوریت و لمینت با پایه ها و یراق های با کیفیت استفاده میشود که از مقاومت و استحکام بالا جهت محافظت از شیشه برخوردار است.
  • نرده شیشه ای بالکن : این نوع مدل که از ترکیب دو مدل نرده شیشه ای با پایه نگهدارنده و نرده شیشه ای با پایه بست شیشه گیر ساخته شده و استاندارد ارتفاع در آن ها ۱۱۰ سانتیمتر است.

نرده شیشه ای