سبز

روانشناسی رنگ سبز و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

سبز بیشتر برای به تصویر کشیدن عناصر سمبلیک مورد استفاده قرار میگیرد و بعد از آبی دومین رنگ پر طرفدار در میان عموم افراد است. سایه های طبیعی این رنگ حس تازگی, طراوت, نو شدن, تعادل, آرامش و تسکین را به افراد القا میکنند.

ترکیب نادرست رنگ سبز ممکن است احساساتی نظیر بی حالی و ناخوشی را در افراد ایجاد کند. به طور کلی این رنگ معمولا نماد مفاهیمی نظیر: صلح, افتخار آفرینی, خوش شانسی, باروری و حاصل خیزی است.

روانشناسی رنگ سبزرنگ چند منظوره هم میتواند گرما و حرارت ایجاد کندهم آرامش و خوشی. این رنگ همان احساسات آبی را در بر دارد با این تفاوت که که قدری گرم تر و انعطاف پذیرتر است.

باز هم اگر دقت کرده باشید میبینید که در اتاق عمل از این رنگ استفاده می شود. استفاده از این رنگ به صورت کم رنگ برای اتاق خواب و نشیمن مناسب است.

استفاده از این رنگ زیبا و پرطرفدار در تمام نقاط منزل مانند : اتاق خواب – نشیمن – سالن پذیرایی میتواند بسیار جذاب و در عین حال آرامش بخش باشد, به خصوص برای استفاده در اتاق به صورت اجزای کاربردی و بزرگ همانند رنگ پرده اتاق و یا سالن – استفاده از رنگ غالب در سرویس خواب ( تخت – کمد و … ) – و یا حتی از شیشه رنگی به عنوان روکش دکوراتیو برای درب کمد , شیشه روی میز کار و …

شیشه رنگی اتاق خواب سبزترکیب های پررنگ تر برای آشپزخانه و غذاخورری خوب است. این رنگ در ارتباط با غذا و سلامتی هم هست.

شیشه رنگی دیوارپوش سبز

شیشه-رنگی-اشپزخانه-سبزرنگ سبز را با بنفش و نقره ای به کار ببرید

این رنگ به دلیل خنثی بودن برای دکوراسیون داخلی فوق العاده است. سبز در همه جای طبیعت وجود دارد, با هر رنگ رنگین کمان همنشین میشود و ظاهر فوق العاده ای به خود میگیرد.

همچنین به دلیل آرام بخش بودن مناسب اتاق خواب و سرویس های بهداشتی است.

شیشه رنگی چاپی سبز

سبز را میتوان با صورتی پررنگ, بنفش, زرشکی, آبی و زرد ادغام و استفاده کرد.

همچنین آرامش,آسایش, خنکی, رفع خستگی, اعتدال, احتیاط, امنیت, تعادل, هماهنگی و آرامش اعصاب را به همراه دارد.

 

شیشه رنگی سبز